podmenu

Lokalizacja


Budynek

Outlet Center w Białymstoku został wybudowany w doskonałym miejscu na mapie miasta. Widoczny jest od strony Alei Jana Pawła II, która jest jedną z głównych tras wylotowych z miasta, prowadzącą w kierunku Warszawy, a także od strony Trasy Generalskiej, która pełni funkcje północnej obwodnicy miasta.Stolica

województwa podlaskiego jest dominującym ośrodkiem miejskim województwa podlaskiego. Miasto zlokalizowane jest zaledwie 50 km od wschodniej granicy kraju, w zasięgu sześciu przejść granicznych z Białorusią, Litwą i Obwodem Kaliningradzkim.

Przez Białystok przebiegają dwie drogi o ponadlokalnym znaczeniu:

droga

krajowa nr 65, o długości około 224 km, leżąca na terenie województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, łącząca granicę Polski z Obwodem Kaliningradzkim w miejscowości Gołdap oraz z Białorusią w Bobrownikach

droga

krajowa nr 8, o długości 804 km, łącząca granicę z Czechami w Kudowie-Zdroju oraz z Litwą w Budzisku. Droga stanowi polski odcinek europejskiej trasy E67 oraz fragment trasy Via Baltica. Jest to najkrótsza trasa łącząca Białystok z Warszawą.

Białystok ma na swoim koncie wiele projektów zrealizowanych przy udziale środków unijnych, w tym wiele projektów drogowych, zarówno lokalnych, jak i tych o znaczeniu tranzytowym.

Stolica Podlasia jest także ponadregionalnym ośrodkiem akademickim i naukowym. W Białymstoku funkcjonuje 18 wyższych uczelni, na których studiuje ponad 40 000 studentów. Najstarszą uczelnią wyższą Białegostoku jest Uniwersytet Medyczny. Politechnika Białostocka jest największą uczelnią techniczną w północno-wschodniej Polsce, a Uniwersytet w Białymstoku – największą uczelnią ekonomiczną.

Szansą na wzmocnienie współpracy pomiędzy nauką a biznesem oraz na rozwój przedsiębiorczości akademickiej jest Białostocki Park Naukowo – Technologiczny (BPN-T), którego realizacja zostanie wkrótce zakończona. Przemysł wysokich technologii odgrywa coraz większą rolę w gospodarce miasta, a obejmuje między innymi produkcję specjalistycznego sprzętu medycznego, elektronikę, informatykę i automatykę sterowaną.

kontakt

Outlet Center
ul. Narodowych Sił Zbrojnych 15B
15-690 Białystok
tel.: 85 670 51 00
zobacz więcej
Godziny otwarcia
poniedziałek - sobota: 09:00-21:00
niedziela: 10:00-20:00
Godziny pracy biura
poniedziałek - piątek: 8:00-18:00
Jak Dojechać:
Autobusy linie: 4, 103, 17, 18, 24,
// ?>